Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Marmara Üniversitesi Takı Tasarım bölümü renkli bir sunumla kapandı

26 June 2013 05:58 Kategori Takı Tasarım
Marmara Üniversitesi takı tasarım bölümü 2012-2013 öğretim yılını renkli bir sunumla kapattı.

Marmara Üniversitesinde, 2010-2011 yılında Yrd. Doç. Dr. Leyla Ulusman önderliğinde kurulan "Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu” "Takı Tasarımı” bölümü, üç yıldır mücevher ve değerli taş tasarımı ile üretim teknolojileri konusunda eğitim vermekte.
Takı üretimi ve tasarımı konusunda eğitim veren ilk kurum olan bölüm 2012-2013 öğretim yılını, dönem boyunca tasarım ve üretimi yapılan ürünlerin sunumunun yapıldığı bir etkinlikle kapattı.

Fikir aşamasından, metal halde vücut bulmasına kadar her aşamasında öğrencilerin el emeği olan "Çocuk oyunları” konulu takı tasarımlarının tanıtıldığı sunum renkli ve farklı çizgisiyle davetliler tarafından ilgiyle izlendi.
"Çocuk oyunları” teması bölüm için aynı zamanda bir proje niteliği taşıyor. Ekim ayında yurtdışı ortaklı bir sergi olarak izleyicilerin karşısına çıkması hedeflenen projenin ilk adımları yapılan bu sunumla atıldı. İzleyicilerden alınan ilk tepkilerin pozitif olması öğrencileri heyecanlandırıp mutlu ederken, sunum sonrası aldıkları tebrikler değerli bölüm eğitimcileri Yrd. Doç.Dr. Leyla Ulusman ve Öğr. Gör. Çimen Bayburtluyu gururlandırdı.

Son Guncelleme: 26 Haziran 2013 05:58
  • Ziyaret: 22740
  • (Suanki Oy 5.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 12
  • 5 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.