Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Birlik Grubundan Ankara Çıkartması

06 February 2018 22:31 Kategori Öne Çıkanlar

Seçim çalışması devam ederken, sektörün sorunlarını çözmek için işlere erken başlayan Birlik Grubu, sabahın erken saatlerinde Ankara'da çözüm peşindeydi.

Sabah TBMM'e giden Birlik Gurubu, Zekeriya Temizel ile görüşüp konuya muhalefet etmeyeceğinin sözünü aldıktan sonra, AK Parti'nin grup toplantısına kısa bir katılımdan sonra, Ak Parti başkan yardımcısı Hayati Yazıcı ile bir araya gelen Birlik Grubu Başkan Adayı Mustafa Atayık, İstanbul Ticaret Odası Kuyumcular komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, Mücevher ihracatcılar başkanı Ayhan Güner ve İstanbul Ticaret Odası Kuyumcular Komitesi üyesi ve Yazıcı Grup yönetim kurulu başkanı İlhami Yazıcı, söktörün sorunlarını çözmek için gerekli görüşmeleri Ak Parti başkan yardımcısı Hayati Yazıcı ile görüşmeleri yaptıktan sonra, Bakan Hayatı Yazıcının yönlendirmesi ve vasıtasıyla Gümrük bakanı Bülent Tüfekçi'yi ziyaret eden Birlik Grubu kuyum sektörünün konularını çözme sözü aldıktan sonra Malilye Bakanı Naci Agbal ile telefonda görüşerek destek aldı.

Son kararları yazdıracak olan Gümrük müsteşarı Cenab beyi ziyaret ederek konuların çözüm sözü aldıktan sonra Birlik Grubu İstanbul'a döndü.
Birlik Grubu, Birlik ve beraberlik içerisinde desteğini aldıkları Mücevher İharacatçılar ve sektörün bütün kurumları ile birlikte, Bu hafta içi yapılması düşünülen, ilk bütçe plan komisyon toplantısına, tekrardan katılarak çözüme gidileceği belirtildi.

Seçim sürecinin daha başlarında sektörün en sıkıntılı sorununu, daha seçilmeden bukadar hızlı haraket ederek çözüme ulaştırılması dahi, sektörün sorunlarının ne kadar sahiplenildiğini ve çözüm odaklı çalıştığımızın bir göstergesidir diyen Birlik Grubu; " Tüm bunlar birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu ve tüm arkadaşlarımıza ve sektör çalışanlarımıza teşekkürler" dedi.
Son Guncelleme: 06 Subat 2018 22:31
  • Ziyaret: 16010
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.