Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Döviz ve altındaki artışı fiyatlarımıza yansıtmama kararı aldık

15 September 2020 16:47 Kategori Takı Tasarım
Pandemi nedeniyle yaşanan karantina, ardından yeni normalleşme süreçlerinde altın ve dövizin artışına rağmen bu durumu tüketiciye yansıtmayarak fiyatlarını sabit tuttuklarını söyleyen Ariş Pırlanta Yönetim Kurlu Başkanı Kerim Güzeliş, "yaşanan bu zorlu süreçte tüketiciye destek olmak adına üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu nedenle de Ariş Pırlanta olarak, hiçbir artışı ürünlerimize yansıtmadan mevcut fiyatlarımızla devam etme kararı aldık. Normalleşme döneminin başlamasıyla da tüketici, bu desteğimizi karşılıksız bırakmadığını gösterdi” dedi.

114 yıllık geçmişiyle Türkiye’de mücevher sektörünün en köklü markası Ariş Pırlanta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, pandemi nedeniyle yaşanan karantina, ardından yeni normalleşme süreçlerinde altın ve dövizin artışına rağmen bu durumu tüketiciye yansıtmayarak fiyatlarını sabit tuttuklarını söyledi. Kerim Güzeliş, "yaşanan bu zorlu süreçte tüketiciye destek olmak adına üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu nedenle de Ariş Pırlanta olarak, hiçbir artışı ürünlerimize yansıtmadan mevcut fiyatlarımızla devam etme kararı aldık” dedi. Güzeliş, yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

"Desteğimize en güzel cevabı tüketici verdi”

"Ariş Pırlanta olarak fiyatlandırma anlayışımız daima "gerçek kalite doğru fiyat” olmuştur. En temiz, en kaliteli, en iyi ürünü en iyi fiyata vermek ilk prensibimizdir. Pandemi nedeniyle ertelenen düğünler neticesinde bozulan morallere bir nebze olsun destek vermek amacıyla, altın ve kurdaki hiçbir artışı yansıtmadan mevcut ürün fiyatlarımızla tüketicilere hizmet vermeyi sürdürme kararı aldık. Tüketicinin özellikle bu zorlu dönemlerde beklentisi, alacağı ürünü en iyi fiyatla alabilmek. Biz de Ariş olarak, bu konuda şartlarımızı zorlayarak da olsa tüketiciye bu imkanı sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz.”
"Normalleşme süreci ile birlikte ileri tarihlere ötelenen alışverişler ve düğünlerin tekrar yapılmaya başlamasıyla tüketici de desteğimize cevabını en güzel şekilde verdi, vermeye de devam ediyor” diyen Kerim Güzeliş, pandemiden dolayı satışlarda çok büyük bir düşüş yaşayacaklarını düşündükleri halde, gerek pandemi döneminde gerekse mağazalarını açtıkları normalleşme sürecinde, bekledikleri oranda büyük bir düşüş yaşamadıklarını aktardı.
Online mağazaları için de her zaman yatırım yaptıklarını, karantina sürecinde tüketicileriyle online mağazası aracılığıyla buluşmaya devam ettiklerini belirten Güzeliş, "dönem şartları çerçevesinde değerlendirdiğimizde maksimum verim aldığımızı söyleyebiliriz” dedi.

Ariş Pırlanta hakkında

Aşkla, sanatla, ustalıkla…
114 yıllık geçmişiyle mücevher sektörünün köklü ve öncü markası Ariş ustalığı, tasarım gücü ve kalitesi ile fark yaratıyor. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak, en kaliteli mücevheri, en doğru fiyatla sunan Ariş, özel günlere, mutlu anlara pırlanta ışıltısı ile eşlik ediyor.
Dört nesildir pırlantanın sonsuz ışığından aldığı ilhamı aşkla, sanatla, ustalıkla birleştirerek her birinde farklı bir hikaye saklı tasarımlar üreten Ariş, altın; pırlantalı, elmaslı, incili ve renkli taşlı; yüzükler, kolyeler, küpeler, bileklikler ve aksesuarlardan oluşan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Yaratıcı ve yenilikçi özelliklere sahip, aynı zamanda kişiye özel üretimi de yapılabilen 16 tane özel tasarım koleksiyonu bulunmaktadır. Temaları ve hikayeleri olan bu koleksiyonların önemli bir kısmı patentli olup dünyada da bir ilk.

Bilgi notu:
Ariş Pırlanta, bir çok ilke imza atarak sektöre yön vermiştir. Bu ilklerden bazıları:
•İlk fiyat deklarasyonlu katalog ve basılı tanıtım materyalleri oluşturan marka
•Yurtdışındaki mücevher fuarında montür konusunda Türkiye’yi temsil eden ilk firma
•İlk e-ticaret sitesi (www.e-aris.com) açan marka
•İlk mücevher defilesi (Sabancı Atlı Köşk) düzenleyen marka
•İlk kişiye özel ve inovatif koleksiyonlar (Parmak İzi, Yaprak Koleksiyonları, Saç telinin ve dişin kullanıldığı Sachi ve Dishi koleksiyonları) sunan mücevher markası
•Pırlantalı mücevheri garantili ve sertifikalı olarak satışa sunan ve 5C kuralını uygulamaya sokan ilk marka
•Türkiye’yi pırlantanın üstün beyazı olarak bilinen D color ile tanıştıran ilk markaSon Guncelleme: 15 Eylul 2020 16:47
  • Ziyaret: 42240
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 5
  • 3 3
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

ankara escort bayan