Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Dünya "Mücevher" Talebini, "Istanbul Jewelry Show" Ekim Fuarı'nda Gerçekleştirdi!

22 October 2014 10:00 Kategori Moda ve Sinema

Dünya "Mücevher” Talebini, "Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı’nda Gerçekleştirdi!

UBM Rotaforte’nin organize ettiği 16 -19 Ekim "İSTANBUL JEWELRY SHOW” Fuarı, özellikle yabancı alıcıların akınına uğradı. Bir önceki yıl aynı döneme kıyasla, tekil ziyaretçi oranında, %10’luk ziyaretçi artışı sağlayan, 39.”Istanbul Jewelry Show” Fuarı, yerli ve yabancı 15.000’den fazla sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.

UBM Rotaforte tarafından, her sene yılda 2 kez, Mart ve Ekim aylarında düzenlenen "Istanbul Jewelry Show”, bu yıl da Doğu Avrupa’dan Yakın Asya’ya, Rusya’dan Ortadoğu’ya Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’ e kadar dünya çapındaki önemli mücevher alıcıları ile mücevher marka ve firmalarını bir çatı altında toplayarak, ticari iş birliklerine imza atılan önemli bir platforma ev sahipliği gerçekleştirdi.

Mücevher İhracatının %80’inin gerçekleştiği ve sadece mücevher sektörü profesyonellerine yönelik, 29 yıldır kesintisiz olarak, UBM Rotaforte tarafından her sene İstanbul’da, yılda 2 kez Mart ve Ekim aylarında düzenlenen "ISTANBUL JEWELRY SHOW” 16 -19 EKİM tarihlerinde gerçekleştirdiği fuar ile yerli ve yabancı birçok firma, tasarımcı ve önemli mücevher alıcılarını bir araya getirerek geleceğin "altın” adımlarının atılmasında büyük rol oynadı. 4 gün süren fuarda, ünlü markaların en yeni modellerinin sergilendiği büyüleyici atmosferde önemli iş birliklerine imza atıldı.

Bölge Ülkelerdeki Ekonomik ve Siyasi Krize Rağmen "Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı’nda %10 Büyüme Yakalandı!

Ortadoğu ve Avrupa’nın en önemli ticari köprüsü olma özelliğine sahip ve Türkiye’nin 1 numaralı, Dünya çapında ise 550 mücevher ihtisas fuarı arasında, ilk 5 sırada yer alan, Uluslararası "Istanbul Jewelry Show” 2013 Ekim Fuarına oranla, bu yıl tekil ziyaretçi oranında %10’luk bir büyüme yakalayarak, önemli bir başarıya imza attı.

Gerek Türkiye genelinden, gerekse dünya genelinden önemli alıcıların ziyaret ettiği "Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı %36’sı yurtdışından, %64’ü ise Türkiye genelinden olmak üzere, 15.066 kuyumculuk sektörü profesyoneli tarafından ziyaret edildi. 39. "Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarında bu yıl dikkat çeken bir diğer önemli gelişme de, 2013 Ekim’de 95 ülkenin ziyaretçi olarak yer aldığı fuar, bu yıl 107 ülke tarafından ziyaret edildi. Doğu Avrupa’dan Yakın Asya’ya, Rusya’dan Ortadoğu’ya Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’e kadar dünya çapındaki en önemli alıcılarla tanışma ve işbirliği imkanı sağlayan 16 - 19 Ekim "Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı’nı bu yıl ziyaret eden ülkelerin başında ise sırasıyla; İran, Rusya, Irak, Lübnan, Cezayir, Yunanistan, Azerbaycan, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Bulgaristan, Hindistan geliyor.

Türkiye’nin mücevher ihracatında, %80 oranında önemli bir paya sahip olan, "Istanbul Mücevher Fuarı”, Doğu Avrupa’dan Yakın Asya’ya, Rusya’dan Ortadoğu’ya Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’ e kadar dünya çapındaki önemli alıcılarla tanışma ve işbirliği gerçekleştirilmesi imkanını sağladı.

15 Bin’den fazla yerli ve yabancı sektör profesyoneli ziyaretçiyi, kuyumculuk sektöründen 800’ün üzerinde yerli ve yabancı firma ve markalar ile aynı çatı altında buluşturan fuarda, milyon dolarlık ticari iş birliklerinin temeli atıldı. Bu yıl Ekim ayında, 39.’su gerçekleştirilen "Istanbul Jewelry Show” Fuarının Organizatörü UBM Uluslararası Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Şermin Cengiz, bir kadın olarak sektörde başarıyla adından söz ettiriyor. Şermin Cengiz; "Dünya genelinden önemli alıcıları, altın takı, pırlantalı mücevher, değerli taş, inci, montür, gümüş, saat, vitrin dekorasyon, makine, ekipman ve yan sanayii, kalıp ve kasa sektöründen 800’ün üzerinde firma ile tanışma fırsatı yarattık. Üreticiler, toptancılar, mümessiller, ihracatçılar, tasarımcılar ve tedarikçiler; tüm sektör profesyonelleri bir arada. Fuarımız aynı zamanda, altın, gümüş, pırlanta, inci, takı, saat, makine ve kuyumculuk yan sanayi sektöründe yeni ürün ve hizmetlerin yanı sıra, en son tasarımları bir arada görebileceğiniz mükemmel bir buluşma noktası olarak dikkat çekti. Ekim ayı, Noel, Yeni Yıl, tatil sezonu ve yılsonu siparişleriniz için en doğru zamanlama olduğundan fuarımızı bu doğrultuda sadece sektör profesyonellerini buluşturmaya yönelik organize ediyoruz. Rusya, Orta Doğu, Avrupa Birliği, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Doğu Avrupa’daki alıcıları hedef alan özel ürünlerle en doğru ticaret merkezini oluşturuyoruz." açıklamasıyla "Istanbul Mücevher Fuarı” nın, mücevher sektörü için vazgeçilmez bir uzvu olduğunu ortaya koyuyor.
Son Guncelleme: 22 Ekim 2014 10:00
  • Ziyaret: 6683
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.