Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Glass beach: Doğanın kirliliği güzellik haline dönüştürdüğü yer

30 January 2017 19:29 Kategori Dünya

Haber: Olga Gertcyk

Resimler: Anna Pozharskaya

Rusya'nın Pasifik kıyısında meydana gelen dalgalar eski şişeleri, porselenleri ve fayansları parlak bir turist cazibe merkezi haline getirdi.


Doğa doğru insanın hatasına sahiptir ve kendi damgasını vurmuştur.

Güneşli bir günde, Ussuri Körfezi'ndeki (Primorsky bölgesinde) plaj, açık mumlarla kaplı görünüyor. Geçmişte, istenmeyen cam şişelerin ve atıkların yerel bir porselen fabrikasından boşaltılması için kullanıldı ya da hikaye geçti.
Ama, Doğa doğru insanın hatasına sahiptir ve kendi damgasını vurmuştur.
Yıllarca erozyon kırıldı, daha sonra cam yuvarlandı ve cilalandı, plajda kendine özgü bir kalite kazandı. Insanlar buraya gelip görme keyfi için küçük bir ücret ödediği ölçüde.

Turistler, parlayan kıyıdan, temiz sudan ve Ussuri Körfezi'ndeki görkemli manzaraya hayranlar. Steklyashka olara Rus halkının bildiği plaj, belkide kışın en çarpıcı, Kar'ın, camın canlı renklerini vurguladığındaki yer.Yaz aylarında kaleydoskop mozaikleri üzerindeki renkler siyah volkanik kuma karşı parıldıyor.

Zemin aynı zamanda çarpıcı: Körfez, etkileyici kayalıklarla çevrilidir ve yakındaki şehir Vladivostok'un çarpıcı kontrastını, arabayla sadece 30 dakika uzaklıkta tutar.
Son Guncelleme: 30 Ocak 2017 19:29
  • Ziyaret: 9315
  • (Suanki Oy 4.5/5 Yildiz) Toplam Oy: 2
  • 2 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.