Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Kadın Girişimciler Kuyumcukent'den memnun ayrıldılar

28 September 2012 21:41 Kategori Kuyumcukent


Röportaj: Abdulvahap Filiz

KOSGEB ve Avrup Güvenklik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) arasında imzalanan sözleşme ile gerçekleşen"KOBİ'ler ve Küçük El Sanatları İşletmelerinin Desteklenmesi Yoluyla Kadın Girişimcililğinin Geliştirilmesi"projesi kapsamında 23-29 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbuld'da bir kapasite geliştirme programı düzenlenerek hayata geçirilmiştir.

Bu çalışma kapsamın da 27 Eylül Perşembe günü Afganistan, Azerbaycan ve Tacikistan'dan kuyumculuk ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren 30 kadın girişimci kompleksimizi iş başında inceleme yapmak üzere bu sektörlerde yer alan firmalara yönelik ziyarette bulundular.


Avrupa Güvenlik ve İşbirliği teşkilatında çalışan ve aynı zamanda, Türkiye'ye ziyarette bulunana kadın girişimcilere rehberlik eden, Amaya Sotes ile yapmış olduğumuz kısa röportajı da okuyucularımızın beğenilerine sunuyoruz. Dunyatimes'a kısa bir açıklama yapan Amaya Sodes; " Türkiye'ye bir kaç kez geldiğini ve çok hoşlandığını söylerken, kendisiyle gelerek, kuyumcukentti ziyaret eden kadın girişimcilerin çok memnun olduklarını ve bundan sonrada daha sık geleceklerini kendilerine söylediklerini söyleyen, Sodes; "Aslında, ben buradaki üretimleri yerlerinde görmelerini, teknoloji transferleri gibi farklı bilgileri alarak yeni bir işbirliğinin doğmasını istedim."dedi.


Son Guncelleme: 28 Eylul 2012 21:41
  • Ziyaret: 6731
  • (Suanki Oy 5.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 2
  • 2 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.