Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Kahramanmaraş, Orta Doğu Mücevher Fuarı'nı bekliyor

08 November 2016 19:25 Kategori Türkiye Kuyumcusu

Fırsatlarla dolu büyük buluşma!
Kahramanmaraş, Orta Doğu Mücevher Fuarı’nı bekliyor
İlk iki organizasyonundan başarıyla çıkan Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık 28-30 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek 13. Orta Doğu Altın ve Mücevher Fuarı’nı iddialı hazırlanıyor.

Doğru zamanda ve doğru yerde doğru kişileri buluşturabilme etkinliği olarak tanımlanan fuarcılığın önemi, özellikle ekonomik durgunluk, kriz ve talep düşmesinin yaşandığı dönemde daha çok artıyor. İki yıldır Kahramanmaraş’ta trendini sürekli artıran Orta Doğu Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarı, katılımcılarına piyasaların düştüğü bir süreçte yeni fırsat kapılarını aralayacak.

Dünyaca ünlü dondurması, yöre kuyumcularının hünerinin belgesi burma bileziği, biberi, Andırın Tirşiği, tarhanası ve Çağlayancerit Cevizi’yle Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyaya lezzet sunan Kahramanmaraş, geçen iki yılda gerçekleştirdiği organizasyonla göz doldurduğu Orta Doğu Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarı’nı bekliyor. Kahramanmaraş, 28-30 Nisan 2017 tarihinde Orta Doğu Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarı’na 3’üncü kez ev sahibi olmanın heyecanını yaşıyor. Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık işbirliğiyle Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde (KAFUM) düzenlenecek fuara, her biri alanında uzman 120’nin üzerinde altın, mücevher, gümüş ve makineci firma ve marka yer alacak.

Rezervasyon için geç kalmayın!
Orta Doğu Altın ve Mücevher Fuarı’nın Kahramanmaraş’taki performansı hem katılımcı, hem de ziyaretçi sayısını olumlu etkiliyor. Fuara 2015 yılında 13 bini bulan yerli ve yabancı alıcı gezerken, 2016 yılında ise etkinlik alanını 16 bin 900 kişi ziyaret etmişti. Söz konusu başarılı grafik, katılımcı sayısına da pozitif yansıyor. Bugüne kadar organizasyonun yüksek performansı nedeniyle rezervasyonların önemli bir kısmı, fuar sırasında yapıldı. 2017 sektör buluşmasına aylar kala fuar alanının yüzde 90’ı satılmış durumda.

Makineciler, ana binayı alındı!
Kahramanmaraş’taki ilk organizasyonunda çadır konseptiyle makine bölümü katılımcılarını organizasyonun girişinde ağırlayan fuar yetkilileri, bu uygulamayla fuara giren tüm ziyaretçilerin makineci üretici ve toptancılarıyla iletişim kurmasını sağlamış ve olumlu geri dönüşler almıştı. Kahramanmaraş Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık, 2016 fuarında ise yine çadır konseptinde yer verdiği makinecilere, farklı bir giriş kapısı açarak ana binadan ayırmıştı. Fuar yetkilileri, 2017 organizasyonunda ise yeni bir uygulamaya imza atacak. KAFUM fuar yetkilileriyle yapılan görüşme sonucunda makine bölümü katılımcıları, bu kez altın, mücevher ve gümüş firmalarıyla aynı binada yer alacak.

Aynı sponsorlarla yola devam!
Üretim ve tüketim potansiyeliyle dikkat çeken Kahramanmaraş, 13. Orta Doğu Altın ve Mücevher Fuarı’nı 2016 etkinliğindeki sponsor firmalarla gerçekleştirecek. Fuarın Kahramanmaraş’taki başarılı grafiğinde şehrin kuyumculuktaki performansının yanı sıra sponsorların da etkisi var. Fuar, ana sponsor "Borsa Gold” ve diğer sponsor "Akben Kuyumculuk” katkılarıyla sektörü hareketlendiren düğün sezonuna ‘Merhaba’ diyecek.


Son Guncelleme: 08 Kasim 2016 19:25
  • Ziyaret: 6135
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.