Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Mehmet Akgül: Akgül Mounting sektörde markalaşma yolunda

22 January 2017 21:36 Kategori Kapalı Çarşı

Akgül Mounting Montür firma sahibi Mehmet Akgül, Habergold.com'a yapmış olduğu açıklamada firma olarak farklı pazarlara açılmamız gerekmektedir diyen Mehmet Akgül, hem Türkiye altın ve takı tasarımını hem de son günlerde çıkış yapan Akgül Mounting firmasını değerlendirdi.

Akgül şöyle konuştu; " Dünyada altın takı ihracatında ilk sırayı İtalya almaktadır. İtalya yıllık ürettiği altın takının %80’ini ihraç eder. Özellikle ABD’ye ihraç yapan İtalya dünyada önemli takı üretimi yapan ülkedir. Altın takı ihracatında dünyada ikinci ülke ise Türkiye’dir. Türkiye yıllık takı üretiminin %40’ını ihraç etmektedir. Bu günlerde Türkiye yaptıkları ile İtalya pazarını dahai zorlamaktadır. Geri kalanını da yerli tüketiciye ve özelliklede turistlere satar. Dünyada takı ihracatı yapan üçüncü ülke ise Hindistan’dır."dedi.

Ayrıca, Türkiye altın takı sektöründe hızlı bir şekilde büyümekte ve gelişmektedir. Hem ihracatta hem de iç piyasada ülkemiz hızlı ilerlemektedir. İç piyasada yerli tüketiciye ve turistlere hitap eden takılar üreten Türkiye pazarlama konusunda d başarılıdır. Özgün ve her kesime hitap eden ürünlerle dünyada altın takı ihracat ve işlemeciliğinde ikinci ülkedir. Türkiye’nin dünyada ikinci ülke olmasında en büyük etken altın takı sektöründe markalaşmasıdır. Dünyada yayılan markalaşma takı sektöründe de kendini göstermektedir. Markalı ürünler tüketici gözünde daha güvenilir ve tercih edilir bulunmaktadır. Türkiye’de markalaşan yaklaşık 30 kadar firma vardır. Bunlar da yeni tasarımlar üretmekte ve bu tasarımlarının patentini almaktadır.

Türk altın takı sektörü Anadolu topraklarındaki 5000 yıllık geçmişi olan altın takı sanatını günümüzde gelişmiş üretim teknolojileri, kaliteli işçilik, özgün tasarınlar ile geliştirmiş ve ileriye taşımaktadır" deidi.

Öteyandan, Akgül Mounting ve montür firması olarak son günlerde çalışmalarımıza özellikle markalaşma trendini yakalamya çalışıyoruz. Farklı pazarlara yelken açacağız. İnternet sitemizi açtık (www.akgulmontur.com ) olarak, bu adresten müşterilerimiz bizlere ulaşabilirler. Diğer taraftan, kataloğumuzu hazılıyoruz. Diğer taraftan dünyadaki trendleri takip ederek yeni modeller oluşturarak kendi modellerimizi oluşturmaktayız. Kısacası biz markalaşma yoluna girmiş bulunmaktayız. Çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam etmektedir. Müşterilerimize en güzel hizmeti vermek için elimizden geleni yapma mücadelesi içerisindeyiz dedi.
Son Guncelleme: 22 Ocak 2017 21:36
  • Ziyaret: 6544
  • (Suanki Oy 4.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.