Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Takı tasarımında "barış" imzası!

08 December 2015 13:11 Kategori Takı Tasarım
Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ve her sene dünya çapında başarılara imza atan genç tasarımcıların ilgi gösterdiği 8. AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması için başvurular başladı. Büyük ilgi gören yarışmanın bu seneki jüri üyeleri de ilk toplantılarını yaptılar. MİB Başkan Yardımcısı Mustafa Atayık ile AJUR koordinasyonundan sorumlu yönetim kurulu üyesi Murat Başak’ın da katıldığı buluşmada jüri heyeti başkanlığına Yıldırım Mayruk seçildi.

Yıldırım Mayruk, Deniz Kaprol, Müşerref Zeytinoğlu, İlteriş Çatalbaş, Hakkı Sezer, Selami Hoşgör ve Ersin Koyuncu’dan oluşan jüri yüzlerce tasarım arasından seçim yapacak.

2016 Mart ayında sonuçları açıklanacak olan yarışmanın konseptini "Barışa Yolculuk” olarak belirlediklerini söyleyen MİB Başkan Yardımcısı Mustafa Atayık, tasarımcıların barışı tasarlayacaklarını, MİB üyesi firmaların da bu tasarımlardan seçilenleri üreteceklerini söyledi.

Hem profesyonel hem de öğrencilerin katılımına açık olan yarışma başvuruları www.ajur.jtr.org.tr adresinden online olarak 16 Aralık 2015 tarihine kadar yapılabilecek.

Yarışmada birinci olan tasarımcıya 10 bin TL para ödülü verilecek. İkincilik ödülü 7 bin 500 Lira olurken üçüncü olan esere de 5 bin Lira para ödülü verilecek.

8. AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması finalinin 11 Mart 2016 tarihinde WOW Otel Balo salonunda düzenlenecek Gala Gecesinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ödül kazanan ve dereceye giren isimlerin de ilan edileceği gecede davetlileri özel sahne gösterileri, sanatçı performansı, sergi ve video enstelasyonu gibi ilgi çekici sürprizler bekliyor.


Son Guncelleme: 08 Aralik 2015 13:11
  • Ziyaret: 1712
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.