Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Ticari Arabuluculukta İstanbul Modeli Geliyor

31 January 2016 16:55 Kategori Kapalı Çarşı'nın Sektörleri

Arabuluculuk Derneği Daire Başkanı Hakan Öztatar, Habergold.com'ayapmış olduğu açıklamada; "İstanbul da ticari uyuşmazlıklarda arabuluculuk projesi kapanış toplantısı kokteylini burada sandal bedestende yapıyoruz. Ayrıca burada olmaktan da mutluyuz"dedi.

Kapalıçarşı'daki Sandal Bedesteni'nde tahliye çalışmaları başlamasının arkasından. Fatih'teki Tarihi Kapalıçarşı içerisinde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün mülkiyetinde olan halı, turistik eşya, çanta, takı ve giysilerin satıldığı dükkanların bulunduğu Sandal Bedesteni'nin tahliye edilmesinin arkasından yeniden restore edilerek ve anlaşmazlıkların çözümünü üstlenen " Ticari arabuluculuk İstanbul Model Projesi" derneğinin ve Kapalıçarşı derneğinin de destekleri ile geçtiğimiz gün, Kapalıçarşı Sandal Bedestende" Ticari arabuluculuk İstanbul Model Projesi" tarafından bir kokteyl verildi. Kokteyle İngiltere Ankara büyükelçiliğinden ve üst düzey hakim, savcı ve avukatlardan oluşan üst düzey bir katılım oldu.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı işbirliği ile yürütülen "Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi" arabuluculuğun önleyici diplomasi ve uyuşmazlıkların çözümü bakımdan sahip olduğu önemli; tüm ticari camia nezdinde daha görünür kılmak ve buna bağlı olarak toplumsal refah çabalarına daha fazla emek ve kaynak ayrılmasını sağlamak amacıyla kurulan arabuluculuk merkezi ile yalnızca ekonomik kalkınma değil, halka doğrudan ulaşan açık bir adalete daha iyi erişim modeli sunması hedeflenmektedir.

ARABULUCULK NEDİR?

Arabuluculuk, tarafsız bir üçüncü kişinin, yani bir arabulucunun, ihtilafın taraflarına anlaşmazlıklarını yaratıcı bir şekilde çözmeleri konusunda yardımcı olduğu bir sürçtir. Arabulucu, uzman iletişim becerilerini ve pazarlık tekniklerini, ihtilafın taraflarının farklılıklarını aşmalarına ve anlaşmazlıkları için karşılıklı olarak kabul edilebilir çözümler bulmalarına yardımcı olmakta kullanır.

Arabuluculuk, çatışmanın herhangi bir anında - dava öncesinde, yani görüş farklılıkları ortaya çıktığında veya yargılama sırasında dahi - başlatılabilir.Son Guncelleme: 31 Ocak 2016 16:55
  • Ziyaret: 82443
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

ankara escort bayan