Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Vali Mehmet Ceylan Sanatçı Berna Üzüm'ün hazırladığı

02 April 2017 12:59 Kategori Türkiye Kuyumcusu
Vali Mehmet Ceylan 53. Kütüphane Haftası dolayısıyla Tekirdağ Namık Kemal İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan etkinlikte ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan "Eşekli Kütüphaneci” Mustafa Güzelgöz’ü anlatan belgeselin sunumu izlendi.

 
Sonrasında açılış konuşması Namık Kemal İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hamide Çakır tarafından yapıldı.

 
Etkinlikte konuşma yapan Vali Mehmet Ceylan, kütüphanelerin önemine vurgu yaparak, " Bu tür haftalar ve günler bizim için vurgulamak istediklerimizi, farkındalık yaratmak istediğimiz konuları anlatmak için ayrı bir önem taşıyor. Kütüphane haftasının bizim için, geleceğimiz için ve tüm toplum için bir farkındalık yaratmasını artık bizimde okuyan bir nesil olmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Namık Kemal İl Halk Kütüphanesinden bir yıl boyunca ödünç kitap alan çocuk ve yetişkin okuyuculara ödülleri verildi.
 
Vali Mehmet Ceylan ve Garnizon Komutanı P.Albay Kemal Cöne tarafından Sanatçı Berna Üzüm’ün hazırladığı "Kitab-ı Aşk” adlı takı sergisinin açılışı yapıldı.

Kitab -i Aşk sergisi

Hikayesi

Çocukluk zamanlarımda, okumayı bilmeden, resimleriyle avunarak kokularini içime cekerek başladı kitap aşkı
Onlar benim zamanla en iyi arkadaşlarım oldu...hala da aynı aldigim kitapları koklarim onların tilsimli huzur verici bir kokusu olduğuna inanıyorum.

Dışarda isim bittikten sonra bir arkadaşımla buluşmaya gidiyor gibi kosturup evime gidiyorum kahve ve kitaplarimla dinleniyorum kitap dostları bu duyguyu çok iyi bilir. ..

Bu sergiye hazırlanırken kitap sevgisinden bahsederken mizahi bir anlatım olsun istedim mesela çatal kaşık tabak yaptim ve bunlara kitap montur yaptım her öğünde yemek yer gibi dedim , aliskanligin olsun her gün bir saat mesela tarak yaptım saçını tarar gibi idi hikayesi istedim ki ziyaretcilerim sergiyi gezerken de tebessüm etsin ve düşünsün okumaya ayırdığı zamanı sergide 90 parça ürün var kimi kitap sayfasını kimi bir kitabı kimi ise bir mektubu anlatıyor ama hepsi kitap en iyi dost diyor

Son Guncelleme: 02 Nisan 2017 12:59
  • Ziyaret: 65197
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.