Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Yeni Yönetim Yemekte bir araya geldi

20 January 2016 20:58 Kategori Kapalı Çarşı

İstanbulun en önemli tarihi ve ticari merkezi olan Kapalıçarşı tarihinde ilk defa yönetimi oluşturuldu. Seçimin hemene arkasından, seçim yorgunluğunu atmak için, yeni yönetim Samatya Develi restaurant da bir araya geldi. Fatih belediye başkanı Mustafa Demir'in de katılımıyla yemek çok neşeli geçti. Yeni yönetimin heyecanı yemekte yüzlerde okunuyordu. İlerisi için kapalıçarşı esnafı için çok yararlı işlere imza atılacağı, yemekte de konuşuldu.

 

Yönetilebilmesi için özel bir yasa çıkarılan Kapaliçarsı seçimleri 17 Ocak Pazar günü yapıldı. İki listenin katıldığı seçimlerde Ahmet Kökler başkanlığındaki Liste 928 oy Ali Yargılı başkanlığındaki Liste ise 301 oy aldı.İlki geçen hafta yapılan ve çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta ertelenen Kapalıçarşı seçimlerini büyük bir oy farkı ile kazanan Ahmet Kökler seçim sonucu yapmış olduğu teşekkür konuşmasında; "seçimlere katılan iki listenin de ortak amacı bir bundan sonrasında da birlikte hareket ederek çarşımızın sorunlarını çözeceğiz. Herkese teşekkür ederim" dedi.

Kapalıçarşı'nın üst yapı, altyapı, elektrik, havalandırma, ısıtma, mimari ve mülkiyet ile ilgili sorunları bulunmakta olup, yılları alan bir süreyi alması beklenmektedir. Tadilat ve restorasyon süresince işlemler ticareti aksatmadan yürütülmesine çalışılacak. Büyükşehir Belediyesi,Fatih Belediyesi, İstanbul Valiliğinin de destek verdiği projeye mülk sahipleri de belirli kıstaslarda katkıda bulunacak.Kazanan Liste şu şekilde;Asil Üyeler:Ahmet Kökler, Mehmet Cümbüş, Elmas Zipak, Abdullah Tütüncü, Rezal Koç, Atilla Saraç, Mirat Kökler, Cem Arıca, Cem Özboyacı,Denetleme Asil:Ahmet Hamdi Küçük, Katif Araz, İlhamı YazıcıYedek Üyeler:Mete Boybeyi, Selami Özaslan, Haşim Güreli, Ayşe Beyazıt, Talha Gürvardar, İbrahim Altuner, Berran Kancal, Engin Akman, Ahmet Zengin,Denetleme Yedek:Yavuz Aydınlıyurt, Mehmet Peker, Savaş Recep ÖnenDiğer Katılan Liste:Asil Üyeler:Ali Nezih Yargılı, Hakan Yılmaz, Hüseyin Kantemur, Tarık Serengil, Hakan Atıcı, Erol Öztemir, Faruk Sevdik, Ziya Bal, Eyüp YasanDenetleme Asil:Erkan Yılmaz, Sakip Merdoğdu, Hakan YağınlıYedek Üyeler:Şuayip Öztürk, Ayhan Ercan, Nuri Altuntaş, Hüseyin Şahin, Ali Cenk Çetinkaya, Hasan Deregözü, Burak Happani, Zadık Demir, Servet CanDenetleme Yedek:Oğuz Bilekli, Serkan Güney, Mehmet Balcı

 


Son Guncelleme: 20 Ocak 2016 20:58
  • Ziyaret: 56004
  • (Suanki Oy 5.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.