Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Kuyumcuların 'kredi kartına dokuz taksit' isteği sonuç bulamadı

04 December 2015 12:08 Kategori Ekonomi

Kuyumculuk sektörünün büyük tepkisini çeken, sektördeki kredi kartlı satışlara taksit yasağı yumuşatılmayı bekliyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun internet sitesinde yayınlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Yönetmeliği değişiklik taslağı, kuyumculuk sektörünün "kredi kartlı satışlarda taksitlendirilemeyen" mal ve hizmet grubundan çıkarılmasını öngörüyor.

Kuyumcular, kredi kartına dokuz ay taksit istiyor

BDDK, kredi kartıyla yapılan bazı harcamalarda taksit sayısını artıran kararı, düzenleme getirilmeyen kuyumculuk sektöründe üzüntüye neden oldu. Altın satışında 4 olan üst taksit sınırı artırılmadı.

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) 2013'teki yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle kuyumcuların taksitli altın ve mücevher satışı uygulamasına son verdiğini hatırlattı.

Uygulamanın kuyumculuk sektöründe büyük sıkıntılara neden olduğunu vurgulayan Çavuşculu, "BDDK'nın bizim sektörü içine almayan kararı, bizi hayal kırıklığına uğrattı. Sektörün daralmasına neden olan bu uygulamanın, kuyumculuk sektörüne 9 ay taksit yapılması yönünde yeniden düzenlenmesini bekliyoruz" dedi.


Son Guncelleme: 04 Aralik 2015 12:08
  • Ziyaret: 1087
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.