Bulundugunuz sayfa: Ana Sayfa › Haberler

Mücevher ihracatında hedef İngiltere

25 August 2017 21:41 Kategori Güncel

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) tarafından gerçekleştirilen İngiltere (Birleşik Krallık) iş gezisi 8-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 13 Türk ve 12 İngiliz firmasının katıldığı görüşmeler her iki ülke açısından da verimli geçti.

8 Ağustos tarihinde başlayan görüşmelerde toplam 25 firma arasında toplam 75 ikili iş görüşmesi gerçekleşti. Görüşmelerde firmalar arasında ürün, mal ve hizmet siparişleri sözleşmeye bağlanırken, firmalar kendilerini geleceğe dönük adımlar attılar.

Ziyaretin ikinci gününde MİB heyeti National Association of Jeweller (NAJ) merkezini ziyaret eden MİB heyetine burada İngiltere mücevher pazarı ile ilgili bilgi verildi. NAJ adına Lindsey Straughton tarafından verilen brifingin ardından İngiltere’ye ihracat yapacak olan firmaların üretim ve ayar konusunda dikkat etmeleri gereken konular işlendi.

Son dönemde yaşanan gelişmelerden etkilenen İngiltere’ye mücevher ihracatımız2017 Temmuz ayında, Haziran ayına göre yüzde 26,19 artarken geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 9,28 düştü.

Mücevher ihracatında trendin artış yönünde güçlendiğini belirten MİB Başkanı Ayhan Güner, "Bu artışı gerçekleştirebilmek amacıyla tüm MİB üyeleri ve profesyonelleriyle birlikte adım adım ülkeleri dolaşıyoruz. Sorunları ve beklentileri dinliyor, kendimizi anlatıyoruz. Bu toplantılarda geleceğe dönük çalışmaların yanı sıra firmaları da buluşturarak karşılıklı iş potansiyelini geliştiriyoruz. MİB olarak bu vizyonumuzu sürekli geliştiriyoruz.” dedi.

Heyet daha sonra Londra’da mücevher sektörünün kalbinin attığı the Hatton Garden’ı ziyaret ederek Türkiye’ye döndü.
Son Guncelleme: 25 Agustos 2017 21:41
  • Ziyaret: 10461
  • (Suanki Oy 3.5/5 Yildiz) Toplam Oy: 2
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.habergold.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.